دروازه طلایی آسیا

اخذ اقامت استرالیا تخصص ماست

+98 21 22064546
 • ویزای استرالیا
 • اقامت استرالیا
 • مهاجرت به استرالیا
 • سرمایه گذاری در استرالیا

جمعیت استرالیا

 • جمعیت کلی استرالیا حدود 22 میلیون نفر می باشد و مساحت کلی آن حدود 7.7 میلیون کیلومتر مربع است.
  طبق آمار سال2002 استرالیا از نظر:
  جمعیت، چهل و ششمین كشور جهان می باشد
  تراكم جمعیت 9/1نفر دركیلومتر مربع می باشد و 86%مردم كشور ساكن شهرها می باشند
  پرجمعیت ترین شهراسترالیا ،سیدنی با327,000 هزار نفر جمعیت حدود 21% جمعیت کل كشور را تشكیل می دهد، از جمله دیگرشهرهای پرجمعیت استرالیا میتوان از ملبورن ،بریزبین(بریسبان)، آدلاید، پرت و هوبارت نام برد.
  به لحاظ توزیع سنی، 4/28 جمعیت را افراد كمتر از رده سنی 14سال، 2/59% را افراد 15 تا 59 سال و 4/12% جمعیت را افراد بالاتر از60 سال تشكیل داده و متوسط عمر مردان 63/67سال و زنان 15/74 سال است.
  نرخ تولد1/16در هزار و میزان مرگ و میر7/7درهزار و رشد جمعیت 84%است.
  میزان مرگ و میر كودكان نیز 14نفر درهرهزار نوزاد می باشد.
  7% جمعیت کشور را انگلیسی ها و 5/1% را بومیان تشکیل می دهند.
  اكثریت شهروندان استرالیایی مسیحی (36%انگلیكان،31%كاتولیك، 25% پروتستان و ارتدكس و غیره) می باشند
  .
  علت اصلی مهاجرت, آب و هوای مناسب استرالیا است؛ با این همه، علاوه بر اروپاییها درصد بالایی ازجمعیت كشور را ملیت های دیگرتشكیل می دهند (حضورملیتهای مختلف باعث ایجاد نژادهای زنده, شاداب و آمیختگی فرهنگی شده است.
  اشكال یا مزیت استرالیا این است كه كشورجدیدی است واروپایی ها در200 سال اخیر در این كشورسكنی گزیده اند.
  درحال حاضر استرالیا كشوری مطلوب جهت زندگی است و بنابراین دولت احساس می كند كه می تواند تعداد بیشتری مهاجر انتخاب كند. به عنوان پی آمد سیاست های فشرده مهاجرت, روش های مهاجرت استرالیا نسبتا پیچیده است و مهاجرت به استرالیا وقت گیرتر و گران تر از مهاجرت به اروپا است (روشهای مهاجرت به استرالیا خیلی شبیه روش های مهاجرت به آمریكای شمالی است). تعداد عظیمی از شهروندان انگلیسی هر ساله به خاطر آب و هوا, چشم اندازهای شغلی و مسكن ارزان تر, به استرالیا مهاجرت می كنند. جمعیت نسبتا كم استرالیا و منابع عظیم طبیعی درگذشته، به این معنی بوده است كه استرالیایی ها ازدستمزدهای بهتر, هزینه زندگی پایین تر و روش زندگی بالاتری نسبت به همنوعان خود دركشورهای توسعه یافته دیگر برخوردارند .