دروازه طلایی آسیا

اخذ اقامت استرالیا تخصص ماست

+98 21 22064546
  • ویزای استرالیا
  • اقامت استرالیا
  • مهاجرت به استرالیا
  • سرمایه گذاری در استرالیا

کاهش امتیازها ی مورد نیاز در Skillselect برای دوره 23 آگوست


 

 

 

 

 کاهش امتیازها ی مورد نیاز در Skillselect برای دوره 23 آگوست 2017: 

نتایج مربوط به دوره 23 آگوست از SkillSelect بشرح ذیل اعلام شد:

امتیازهای لازم برای صدور دعوتنامه ها جهت تشکیل پرونده در خصوص ویزاهای اقامت دائم مهارتی 189 کاهش یافته است.

در این مقوله کوتاه سعی کرده ایم دوره های دعوتنامه های Skillselect سال 2017-18 را تا به این تاریخ بررسی اجمالی کرده و امتیازهای اعلام شده و زمان انتظار برای اخذ دعوتنامه ها را برای مشاغل متداول تر را بررسی نمائیم:

.

ویزاهای زیر گروه 189 اقامت دائم مهارتی

برای مشاغل غیر کلی (non-pro rata) که برای آنها بطور ماهیانه دعوتنامه  که بر اساس تناسب نیاز صادر میشود حداقل امتیاز برای صدور دعوتنامه برای ویزاهای مستقل زیرگروه 189 اقامت دائم مهارتی امتیازهایی که در دوره قبلی پیشتر اعلام شده بود از 70 به 65 کاهش یافت.

زمان انتظار برای مشاغل با امتیاز 65 تا کنون بطور نسبی 30 هفته بوده است، اما انتظار میرود این مدت در چند دور آینده کوتاه تر شود.  انتظار بعدی این است که حداقل امتیازه ها کماکان به 60 برسد، اگرچه پیش بینی احتمال این رخداد بسیار دشوار است.

 

حسابداران و حسابرسان:

حداقل امتیاز لازم برای حسابداران و حسابرسان کماکان 75 بوده است.  با توجه به مدت انتظار برای صدور دعوتنامه برای این گروه شغلی به نظر نمیرسد که امتیاز لازم برای صدور دعوتنامه برای این گروه شغلی به زودی تغییر کند.  بنابراین امتیاز 75 برای گروه شغلی حسابداران و حسابرسان برای چندین دوره آینده اعلام دعوتنامه ها تغییری نخواهد کرد.

 

متخصصان IT:

حد اقل امتیاز برای متخصصان IT در تخصص آنالیست سیستم و کسب و کار 70 میباشد.  اما حداقل امتیاز برای متخصصان برنامه نویس نرم افزار و کاربردی و متخصصان شبکه کامپیوتری به 65 کاهش یافته است.

 

مهندسین:

بیشتر تخصص های مهندسی بخشی از مشاغل کلی (pro rata) نیستند، بنابراین حد اقل امتیاز لازم برای صدور دعتنامه برای این مشاغل 65 خواهد بود.

امتیاز صدور دعوتنامه برای مهندسین صنایع، مکانیک، و تولید در آخرین دور اعلام دعوتنامه ها به 65 کاهش پیدا کرد. با توجه به زمان انتظار برای مهندسین الکترونیک، انتظار میرود این رشته مهندسی در دوره های بعدی نیز همین روال را طی کند.

سایر رشته های مهندسی به نظر میرسد بدلیل کلی از 70 به 65 کاهش پیدا بکنند.  اگرچه این موضوع احتمالا در دوره های بعدی صورت بگیرد.

 

 ویزاهای زیر گروه 489 موقت – حمایت خویشاوندی 

 

حداقل امتیاز لازم برای ویزاهای زیر گروه 489 موقت – حمایت خویشاوندی برای تمامی سال 60 در نظر گرفته شده است.

اینگونه به نظر میرسد که کلیه دعوتنامه های صادر شده  برای متقاضیان این زیر گروه ویزا از لیست مشاغل کلی و یا pro rata باشند.

 

خلاصه:

اینکه امتیاز های لازم برای صدور دعوتنامه ها برای مشاغل غیر کلی  به 65 رسیده است نکته مثبت و خبر خوبی است.  اما  انتظار ما این است که این روند در کوتاه مدت برای تخصص های مهندسی حرفه ای نیز بهمین گونه ادامه داشته یاشد.  در خلاصه میتوان اینگونه جمعبندی کرد که وضعیت برای حسابداران و حسابرسان بسیار رقابتی است.

برای هرگونه سئوال و یا ارزیابی دقیق وضعیت خود و کارشناسی اصولی با ما تماس بگیرید.

 

منابع: نتایج دوره های سال 2017 - 18